چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 159713 |
۰۵ / ۰۳ / ۱۳۹۶ | |

معرفی جذاب ترین فیلم های علمی تخیلی

معرفی جذاب ترین فیلم های علمی تخیلی ژانر علمی تخیلی در سینمای دنیا طرفداران بسیاری دارد و تاکنون تعداد زیادی ازفیلمهای ماندگار در تاریخ سینما در این ژانر به ثبت رسیده اند.ژانر علمی تخیلی را بهسادگی میتوان یکی از محبوب‌ترین ژانرهای سینما دانست. خلق مکان‌هایي که فاصله بسیار با ما دارند و تکنولوژی‌هایي که در […]

مجله اینترنتی ایران استایل

معرفی جذاب ترین فیلم های علمی تخیلی

ژانر علمی تخیلی در سینمای دنیا طرفداران بسیاری دارد و تاکنون تعداد زیادی ازفیلمهای ماندگار در تاریخ سینما در این ژانر به ثبت رسیده اند.ژانر علمی تخیلی را بهسادگی میتوان یکی از محبوب‌ترین ژانرهای سینما دانست. خلق مکان‌هایي که فاصله بسیار با ما دارند و تکنولوژی‌هایي که در آینده به احتمال فراوان شاهد آن ها خواهیم بود

 

دقیقا همان چیزی هست که تعداد زیادی از مخاطبان سینما مشتاق به دیدن آن میباشند. علم و تخیل از همان زمان آغاز پدیده فیلم‌هاي سینمایی در این صنعت حضور داشته‌اند. ولی سوال این جا هست که کدام یک از انها به واقع دلچسب میباشند؟ پاسخ دادن به این سوال به نحوی که بتوان تمام طرفداران این ژانر را راضی نگه داشت کاری تقریبا غیرممکن هست. در این فهرست قصد داریم ۳۳ فیلم برتر سینما را در این ژانر محبوب رده بندی کردهو معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

Robocop پلیس آهنی

نکات مثبت بسیاری در مورد فیلم «پلیس آهنی» وجود دارد؛ گرچه برای شفاف‌تر شدن موضوع، فیلم مد نظر ما نسخه اوریجینال آن در سال ۱۹۸۷ هست. اگر علاقه مند بهفیلم‌هاي اکشن و فراخشن هستید باید بگوییم که این فیلم در فهرست شما نیز حضور خواهد داشت.

در کنار این موضوع یک نکته در مورد «پلیس آهنی» وجود دارد که آن را از سایر فیلم‌هاي صرفا خوشگل و سرگرم کننده متمایز میکند و آن بهره گیری از طعنه و خنده دار معنی دار در آن هست. این فیلم در واقع پیامی مهم برای جامعه مدرن دارد، پیامی که شاید درجامعه کنونی نیاز بیشتری بدان باشد تا در دهه هشتاد میلادی.

 

«پلیس آهنی» فیلمی هوشمند هست که به مخاطب خود احترام می گذارد و در کنار این موضوع بر حسب اتفاق از روش‌هاي بی نظیر خونین برای بیان داستان خود بهره گیری میکند.

 

Looper چرخه‌گر

کار کردن پیرامون مبحث سفر در زمان با در نظر گرفتن مقوله پیوستگی کاری بسیار دشوار هست چرا که مخاطبان به فهمی آسان از آن نیازمندند. کارگردان رایان جانسون، در مورد فیلم «چرخه گر» به صورت کامل به این موضوع واقف بود و به خوبی توانست از پس آن برآید.

قرار دادن جوزف گوردون لویت و بروس ویلیس در فیلمی هیجانی پیرامون موضوع زمان در مقبل یکدیگر با بهره گیری از عناصر درگیر کننده‌ي سبک نوار توانست هم طرفداران جان سخت و هم مخاطبان عادی سینما را علاقه مند بدان کند. همین طور پایان فیلم کماکان پس از گذشت سال‌ها از پخش خود ما را به تفکر وا می‌دارد.

 

The Fifth Element «عنصر پنجم»

فیلم «عنصر پنجم» ساخته‌ي لوک بسون که این روزها مشغول ساخت عنوان پر سر و صدای Valerian and the City of a Thousand Planets هست، از آن فیلم‌هایي هست کهبرای قرار گرفتن در ژانر علمی تخیلی به زمانی مختصر نیاز داشت. در واقع فیلم توانست عملکردی قابل قبول در گیشه داشته باشد، اما فاصله‌ي بسیاری با تبدیل شدن به یک پدیده جهانی داشت.

بعدها با گسترش سرویس‌هاي پخش آنلاین فیلم، تعداد زیادی از مخاطبان توانستند این فیلم دیدن کنند که واکنش بیشتر آن ها را نمیتوان منفی قلمداد کرد. بروس ویلیس یک راننده معمولی تاکسی هست که توسط زنی خوش چهره با بازی میلا یووُویچ وارد نبردی کهکشانی برای بقا می شود. داستان مرکزی بسیاری ساده هست

 

اما به لطف بازی به یاد ماندنی بازیگرانی چون کریس تاکر در نقش روبی رُدِ و آهنگ‌هاي منحصر به فرد که هیچ کس انها را فراموش نخواهد کرد، «عنصر پنجم» این پتانسیل را دارد که بتواند همواره در این فهرست ماندگار باشد.

 

Tron «تیرون»

در دهه ۸۰ میلادی کامپیوتر توانست جای خود را در منزل بیشتر خانواده‌ها با درآمد متوسط باز کند، در نتیجه انقلابی عظیم در بازار خرید و فروش آن به وجود آمد اما با این حال در آن دوران افراد بسیار کمی قابلیت درک این وسیله را داشتند. این بخش از جنبه علم و تخیل توسط بنیان و زمینه فیلم «تیرون» به واقعیت تبدیل شد، فیلمی که این سوال برایش وجود داشت که به واقع چه چیزی در درون این وسیله انجام می گیرد.

با این که شاید در زمان حاضر بسیاری این موضوع را منقضی شده تلقی کنند اما به طور قطع نمی توان این مهم را نادیده گرفت که فیلم در زمان پخش خود به چه موفقیت‌هایي دست یافت. جلوه‌هاي کامپیوتری بهره گیری شده برای نمایش دنیای دیجیتالی در زمانخود بی همتا بودند. پیشرفت‌هاي بدست آمده برای ساخت این فیلم بعدها در تعداد زیادی از فیلم‌ها مورد بهره گیری قرار گرفت.

 

The Abyss «پرتگاه»

در حالی‌که تعداد زیادی از فیلم‌هاي علمی تخیلی در حیطه ستارگان و کهکشان‌هاي دور اتفاق می‌افتند، بعضی از انها در حوزه و محدوده سیاره خود ما جریان دارند. «پرتگاه» نشان می دهد که بیگانگان در عمق اقیانوس‌هاي ما زنده میباشند، که این موضوع نشان می دهد جیمز کامرون خیلی قبل‌تر از فیلم تایتانیک در مورد آب‌هاي موجود در پیرامون ما کنجاو بودهِ‌هست.

بهره گیری از عنصر کلاستروفوبیا (ترس از فضای بسته) در فضای این فیلم قابل لمس هست که آن را تبدیل به تجربه‌اي لذت بخش از آغاز تا پایان آن می کند. به علاوه، این فیلم توانست شخصیت‌هاي طراحی شده توسط کامپیوتر را به یک سطح بالاتر برساند که اینموفقیت بزرگ به لطف تلاش‌هاي استودیوی Industrial Light & Magicc عملی شد.

 

گرچه کمی باعث تعجب بود که فیلم نتوانست موفقیتی بزرگ را در گیشه تجربه کند. اگر این فیلم را تماشا نکرد‌اید بهتر هست سریعا این مشکل را حل کنید.

 

Inception «تلقین»
در حالیکه کریستوفر نولان توانست با عملکرد بدون نقص خود در سری فیلم‌هاي شوالیه تاریکی توجهات را بیش از پیش به محتوای کتاب‌هاي مصور جلب کند، اما در واقع این فیلم ساخته شده توسط او در بین آن فیلم‌ها بود که توانست همگان را متحیر کند. از بسیاری جهات، فیلم را باید تنها سرقتی ساده تلقی کنیم.

 

با این وجود، نکته مهم این هست که اطلاعاتی که اعضای تیم برای سرقت آن ها را مد نظر دارند در داخل ذهن شخص مورد نظر قرار دارد، در نتیجه انها می‌بایست با بهره گیری ازتکنولوژی پیشرفته وارد رویای ناخودآگاه او شده و اطلاعات مورد نظر را استخراج کنند.

«الهام» تمام ویژگی‌هاي لازم را بعنوان یک علمی تخیلی درجه یک دارا هست. فیلم دنیایی تخیلی را با قانون‌هاي مشخص خلق می کند که داستان بایستی بدان وفادار باشد که این موضوع باعث میشود مخاطبان در تعداد زیادی از موارد آن را حقیقی ببینند و با آن ارتباط برقرار کنند. این موضوع در کنار جلوه‌هاي بصری خیره کننده

 

که در تعداد زیادی از موارد به جای طراحی در کامپیوتر به صورت عملی فیلم‌برداری شده‌بود، این فیلم را در بحبوحه شایستگی در این فهرست قرار میدهد.

 

گردآوری: ایران استایل

مطالب داغ

دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.