سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 162639 |
۱۷ / ۰۴ / ۱۳۹۶ | |

آمار خودکشی در ایران نسبت به جهان

آمار خودکشی در ایران نسبت به جهان خودکشی نوعی ناهنجاری اجتماعی که در همۀ کشورهای جهان از جمله ایران نیز وجود دارد، از جوان گرفته تا پیر، همۀ شاید روزی دست به خودکشی بزنند. رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: در سال ۹۵ اورژانس اجتماعی پیروز به پیشگیري از ۵۲۲۵ مورد خودکشی از سه طریق فعالیت خط ۱۲۳، خدمات سیار و مراکز مداخله در بحران شد.   حسین اسد بیگی […]

مجله اینترنتی ایران استایل

آمار خودکشی در ایران نسبت به جهان

خودکشی نوعی ناهنجاری اجتماعی که در همۀ کشورهای جهان از جمله ایران نیز وجود دارد، از جوان گرفته تا پیر، همۀ شاید روزی دست به خودکشی بزنند. رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: در سال ۹۵ اورژانس اجتماعی پیروز به پیشگیري از ۵۲۲۵ مورد خودکشی از سه طریق فعالیت خط ۱۲۳، خدمات سیار و مراکز مداخله در بحران شد.

 

حسین اسد بیگی ضمن اشاره به آنکه ممکن هست در فضای مجازی شایعاتی در خصوص رتبه ایران در خودکشی در مقایسه با سایر کشورهای جهان مطرح شود، افزود: بر زمینه آمار سازمان جهانی بهداشت «WHO» در سال ۲۰۱۲ رتبه ایران در بین تمام کشورهای جهان در خصوص آمار خودکشی‌هاي کامل منجر به فوت ۱۰۸ هست؛ به این ترتیب ایران رتبه بالایی در این حوزه ندارد.

وی افزود: اورژانس اجتماعی در سال ۹۵، در ۵ هزار و ۲۲۵ مورد خودکشی مداخله، خودکشی از طریق فعالیت خط ۱۲۳، خدمات سیار و مراکز مداخله در بحران مداخله و ازانجام خودکشی پیشگیری کرده هست.رئیس اورژانس اجتماعی کشور ادامه داد: پزشکیقانونی معتبرترین مرجع در خصوص آمارهای خودکشی در کشور هست. این در حالیست کهاورژانس اجتماعی فقط در بعضی از موارد خودکشی وارد عملیات میشود.

 

اسدبیگی در ادامه گفت: در بین پرونده‌هاي خودکشی که اورژانس اجتماعی در آن ها مداخله می کند «پریدن از ارتفاع» به قصد خودکشی دارای بیشترین فراوانی هست وبیشترین مورد اعزام خودروهای سیار اورژانس اجتماعی در رابطه با خودکشی به این موضوع رابطه دارد.به گفته وی در سال ۹۴ بر زمینه آمار پزشکی قانونی ۴۰۲۰ مورد خودکشی منجر به فوت در کشور رخ داده هست.

 

آمار خودکشی در ایران در مقایسه با تعداد زیادی از کشورهای جهان پایین‌تر هست

 

محمدرضا قدیرزاده روانپزشک و مدیرکل حوزه ریاست سازمانپزشکی قانونی با بیان این که آمار خودکشی در کشور ما در مقایسه با تعداد زیادی ازکشورهای جهان بسیار پایین‌تر هست گفت: به نظرم باید نسبت به انتشار اخبارخودکشی در رسانه‌ها حساسیت‌هاي لازم صورت پذیرد.

 

گردآوری: ایران استایل 

دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.