سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 145366 |
۲۸ / ۰۹ / ۱۳۹۵ | |

ورزش و فعالیت بدنی میتواند احتمال آلزایمر را کاهش دهد

  به گزارش ایران استایل در کنار تمام فواید ورزش کردن تحقیقات نشان داده است که میتواند برای عملکرد ذهن بسیار بسیار خوب باشد . تحقیقات نشان داد ه است که ورزش میتواند بر ۵ وضعیت بحرانی تاثیر بگذارد :بیماری های قلبی – ارتروز – بالا بودن فشار خون – دیابت – چاقی . اما […]

مجله اینترنتی ایران استایل

 

به گزارش ایران استایل در کنار تمام فواید ورزش کردن تحقیقات نشان داده است که میتواند برای عملکرد ذهن بسیار بسیار خوب باشد .

تحقیقات نشان داد ه است که ورزش میتواند بر ۵ وضعیت بحرانی تاثیر بگذارد :بیماری های قلبی – ارتروز – بالا بودن فشار خون – دیابت – چاقی .

اما یک وضعیت بیماری بحرانی میماند که میتوان گفت که ورزش اثری تقریبا مساوی بر روی آن میگذارد .ممکن است آلزایمر خیلی در فکرتان نباشد اما این بیماری به شدت ممکن است گریبان ما را بگیرد در آمریکا تعداد افرادی که این بیماری را دارند روز به روز افزایش میابد .این بیماری در سن ۶۵ سال به بالا اتفاق افتاده است .و با تخمین های زده شده معلوم شده است که این میزان به ۳ برابر خودش میرسد.

آلزیمر چیست؟

آلزایمر بیماری مغزی است که باعث اختلال افتادن در حافظه ی انسان میشود و بر آن چیره میشود .علت این که این بیماری اتفاق میفتد همچنان معلوم نیست.اما محققان باور دارند که یک اساس مکانیزمی ای وجود دارد که در ذهن اتفاق میفتد که باعث شکست عملکر شناختی میشود.

منطبق بر داده ها و اطلاعاتی که از بررسی ها به دست  آمده است آلزایمر برای بیشتر افراد به خاطر ترکیب ژنتیکی ایجاد میشود (محیط پیرامون –فاکتور های سبک زندگی )این دلایل کمک به پیشرفت این بیماری میکند و همینطور که سلول های مغزی در حال از بین رفتن هستند مغز شروع به کوچک شدن میکند.

محققان به دنبال پیدا کردن راه هایی برای درمان الزایمر هستند اما فعلا تنها راه پیشگیری از ابتلا به ان است و یکی از موثر ترین راه های پیشگیری ورزش بوده است.نوع ورزش هم اهمیت ندارد از دوچرخه سواری گرفته تا شنا و پیاده روی .ظاهرا ورزش باعث میشود که مغز ظرفیت پیدا کند و از نوع شکل بگیرد و نرو های عصبی جدیدی بسازد.

 

ترجمه

www.iranstyle.ir

 

 

دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.