چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 145517 |
۲۹ / ۰۹ / ۱۳۹۵ | |

مضرات شکر

  شکر بر روی مغز و بدن طوری اثر میگذارد که شما نمیفهمید. همه ی ما میدانیم که شکر چه بر سر هیکلمان می آورد به گزراش ایران استایل میخواهیم از تاثیرات آن بر روی مغزمان هم  آگاه شویم. این ماده خیلی هم شیرین نیست زیرا که با بوجود آوردن چاقی و دیابت و خوردن […]

مجله اینترنتی ایران استایل

 

شکر بر روی مغز و بدن طوری اثر میگذارد که شما نمیفهمید.

همه ی ما میدانیم که شکر چه بر سر هیکلمان می آورد به گزراش ایران استایل میخواهیم از تاثیرات آن بر روی مغزمان هم  آگاه شویم.

این ماده خیلی هم شیرین نیست زیرا که با بوجود آوردن چاقی و دیابت و خوردن موادی که با شکر اشباع شده است موجب عملکرد ناقص مغز میشود  که این مشکلات شامل از دست دادن حافظه و عملکرد های شناختی است.

تمام شکر ها مضر نیستند

بدن ما به طور خودکار هرچه که میخوریم را به قند تبدیل میکند .قند خوب یا گلوکز که از کربوهیدراتهایی مانند نان و ماکارونی به دست می آید و باعث سوختگیری سلول ها در بدن میشود (به خصوص مغز )

نوع دوم شکر فروکتوز است .این نوع قند در سبزی جات و میوه ها است .فروکتوز به خطر است اما زمانی که در غذاهای بسته بندی شده و پردازش شده استفاده  میشود مانند عسل – نوشیدنی ها – و …. فروکتوز برای سلامتی مضر میشود . فروکتوز در تحریک هرمونی مانند انسولین که برای سیری ما بسیار اهمیت دارد شکست میخورد .

شکر اعتیاد آور است

فقط و فقط یک لقمه کافی است تا شکر مغز را تحریک کند تا دوپامین ترشح شود .این دوپامین ماده ی طبیعی شیمیایی ای است که هوس ها و اشتیاقات ما را کنترل میکند.دقیقا همان هرمونی است که در معتادان آنها را وادار به مصرف مواد بیشتر میکند..

شکر پوست را کهنه و پیر میکند

نمیتوانیم همه ی مشکلات پوستی را از نور آفتاب بدانیم .مصرف شکر زیاد باعث شکسته شدن کلاژن و الاستین در پوستمان میشود که آن ها نمیگذارند که سلول ها خودشان را درمان کنند و حتی بدتر.زمانی که چروک های صورت زودرس پدیدار شود دیگر راهی برای بهبودی آنها وجود ندارد.تنها راه این است که مصرف شکر را پایین بیاوریم و یا قطع کنیم.

 

ترجمه

www.iranstyle.ir

دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.