چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
  • #
  • #
  • صفحه اصلی »
  • سلامت »
  • مجله پزشکی: کشت ۱۳ هکتار گیاه دارویی رازیانه در سلطانیه + تصویر
بدون دیدگاه | کد خبر: 168998 |
۲۸ / ۰۵ / ۱۳۹۶ | |

مجله پزشکی: کشت ۱۳ هکتار گیاه دارویی رازیانه در سلطانیه + تصویر

به گزارش ایران استایل پیمان حائری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال های گذشته ۲ هکتار از زمین های این شهرستان به کشت گیاه دارویی رازیانه اختصاص داشت و طبق برنامه ریزی ها ، این میزان امسال به ۱۳ هکتار رسید که در سال آینده این روند به مراتب افزایش […]

مجله اینترنتی ایران استایل

به گزارش ایران استایل

پیمان حائری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال های گذشته ۲ هکتار از زمین های این شهرستان به کشت گیاه دارویی رازیانه اختصاص داشت و طبق برنامه ریزی ها ، این میزان امسال به ۱۳ هکتار رسید که در سال آینده این روند به مراتب افزایش خواهد یافت.
وی یادآوری کرد: یکی از سیاستهای وزارت جهاد کشاورزی توسعه گیاهان دارویی و گسترش آن در مناطق مستعد کشور و این شهرستان نیز این اولویت مهم را در دستور کار خود قرار داده است.
حائری خاطرنشان کرد: خاک این شهرستان مستعد کشت انواع گیاهان داروئی بوده و می توان گفت ، متوسط عملکرد این نوع گیاه نیز ۲.۵ تا ۳ تن در هکتار است.
وی بیان کرد: گیاه رازیانه پنج سال عمر دارد و در صورت وجود آب و هوای مناسب می توان طی این مدت نسبت به برداشت این محصول اقدام کرد و در این میان دما هوا عامل محدود کننده ای است ، چرا که در صورت بروز دمای منفی ۱۵ درجه این گیاه خشک می شود و سال دیگر رشد نمی کند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه خاطر نشان کرد: بر این اساس دمای هوای این شهرستان نیزدر فصل سرد سال به منفی ۲۰ درجه می رسد و در واقع عامل محدودیت بشمار می رود، اما می توان نسبت به کشت بذر آن مبادرت کرد.
به گزارش ایرنا ، رازیانه گیاهی دارویی است که خواص معجزه آسایی از قبیل ضد پیری، پیشگیری از سرطان، کاهش وزن، درمان بیماری های گوارشی و هورمونی و جلوگیری از پوکی استخوان دارد.
سطح زیرکشت اراضی سلطانیه ۳۸ هزار هکتار است که از این میزان ۱۵ هزار هکتار آن آبی و بقیه به دیم اختصاص دارد.
شهرستان سلطانیه با دو بخش و ۳۰ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری از مرکز استان زنجان قرار دارد.
۷۳۲۰/۸۰۶۸
خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار : اسماعیل جهانبخش

انتهای پیام /*


جدید ترین اخبار حوزه سلامت را در ایران استایل دنبال کنید

مطالب داغ

share share share share share
برچسب ها:
دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.