سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • #
  • #
  • صفحه اصلی »
  • سلامت »
  • مجله پزشکی: ویروس کوکساکی، گردشگران ایرانی در ترکیه را تهدید نمی‌کند + تصویر
بدون دیدگاه | کد خبر: 169453 |
۳۰ / ۰۵ / ۱۳۹۶ | |

مجله پزشکی: ویروس کوکساکی، گردشگران ایرانی در ترکیه را تهدید نمی‌کند + تصویر

به گزارش ایران استایل سلامت نیوز:معاون مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر شیوع بیماری کوکساکی در کشور ترکیه به وزارت بهداشت اعلام نشده است و تأیید وجود این بیماری در کشور ترکیه بر عهده مرزبانی است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،محمود نبوی گفت: بیماری‌های ویروسی خطرناک در کشور‌های […]

مجله اینترنتی ایران استایل

به گزارش ایران استایل

سلامت نیوز:معاون مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر شیوع بیماری کوکساکی در کشور ترکیه به وزارت بهداشت اعلام نشده است و تأیید وجود این بیماری در کشور ترکیه بر عهده مرزبانی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،محمود نبوی گفت: بیماری‌های ویروسی خطرناک در کشور‌های دیگر باید از طریق مرزبانی، رصد و به وزارت بهداشت اعلام شود تا با پیشگیری از ورود آن به کشور جلوگیری و آمادگی‌های لازم برای وقوع احتمالی بیماری در کشور فراهم شود.

وی افزود: تاکنون خبری مبنی بر شیوع بیماری‌های ویروسی خطرناک در شهر‌های استانبول و آنتالیای ترکیه به وزارت بهداشت گزارش نشده و نمی‌توان درباره اخبار منتشر شده به قطعیت اظهارنظر کرد.

معاون مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: کوکساکی یک ویروس از گروه آنترو ویروس‌ها است که براساس شدت به دو گروه A. و B. تقسیم می‌شود و عوارضی، چون بیماری تنفسی، مننژیت آسپتیک و بیماری‌های تب‌دار را در بدن ایجاد می‌کند.

وی عنوان کرد: ویروس کوکساکی در مواقع معدودی منجر به بیماری‌های قلبی می‌شود، اما نمی‌توان آن را به‌عنوان علائم دائمی و همیشگی این بیماری محسوب کرد.

نبوی اذعان داشت: تاکنون گزارشی مبنی بر شیوع ویروس کوکساکی در کشور ترکیه به وزارت بهداشت اعلام نشده است، این در حالی است که این ویروس از جمله بیماری‌های تابستانی است و در مواقعی هم این ویروس در کشور ما شایع می‌شود، اما نمی‌توان تمامی ویروس‌های موجود و علائم آن را به این بیماری نسبت داد.

وی در پایان یادآور شد: در صورت اعلام رسمی شیوع این بیماری در کشور اقدامات لازم جهت پیشگیری و درمان آن صورت می‌گیرد بنابراین در حال حاضر هیچ خطری برای گردشگران ایرانی در کشور ترکیه وجود ندارد.


جدید ترین اخبار حوزه سلامت را در ایران استایل دنبال کنید

مطالب داغ

share share share share share
برچسب ها:
دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.