پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
  • #
  • #
  • صفحه اصلی »
  • سلامت »
  • مجله پزشکی: متخصص کودکان: ۹۰ درصد اسهال در کودکان منشاء ویروسی دارد + تصویر
بدون دیدگاه | کد خبر: 170220 |
۰۱ / ۰۶ / ۱۳۹۶ | |

مجله پزشکی: متخصص کودکان: ۹۰ درصد اسهال در کودکان منشاء ویروسی دارد + تصویر

به گزارش ایران استایل عباس مرتضوی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اسهال های میکروبی در کودکان منشاء آلودگی هایی نظیر مصرف مواد خوراکی و تماس با دست به سطوح آلوده منتقل می شود.وی یادآوری کرد: اسهال در کودکان علائمی مانند استفراغ ،کم آبی، بیحالی و تب را به همراه دارد و […]

مجله اینترنتی ایران استایل

به گزارش ایران استایل

عباس مرتضوی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اسهال های میکروبی در کودکان منشاء آلودگی هایی نظیر مصرف مواد خوراکی و تماس با دست به سطوح آلوده منتقل می شود.
وی یادآوری کرد: اسهال در کودکان علائمی مانند استفراغ ،کم آبی، بیحالی و تب را به همراه دارد و بویژه در فصل تابستان که عرضه میوه های متنوع بیش از سایر فصل ها وجود دارد ، بی توجهی به مسائل بهداشتی آنان را بیش از گذشته مستعد ابتلا به اسهال می کند.
مرتضوی افزود: بر این اساس کودکان همواره تحت نظارت های والدین قرار ندارند ، لذا احتمال بروز میزان آلودگی و ابتلا به اسهال هایی که منشا میکروبی دارد بیشتر است.
این متخصص کودکان ادامه داد: بی توجهی به رعایت بهداشت فردی ، مصرف آب ، میوه آلوده و تماس دست کودک با دهان انتقال میکروب را هموار می کند و این موضوع شیوع بیشتر اسهال را موحب می شود.
وی بیان کرد: اسهال کودکان یکی از موارد شایع در فصل تابستان و بیشترین مراجعه و بستری در مراکز بیمارستانی را تشکیل می دهدو خانواده ها باید به این موضوع مهم توجه جدی داشته باشند.
مرتضوی تاکید کرد: با توجه به این موضوع توصیه می شود، خانواده ها برای پیشگیری فرزند خود به بیماری های اسهال، نسبت به رعایت بهداشت فردی و نگهداری مواد غذایی و راههای که امکان ابتلا کودک را فراهم می کند، جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: هنگام ابتلای کودک به بیماری اسهال، مصرف مایعات اهمیت زیادی دارد و بر این اساس والدین می توانند از سرم هایی خوراکی استاندارد داروخانه ها بدون نسخه تهیه و طبق دستور العمل مواد داخل آن را با آب محلول کرده و به کودک بخورانند.
رئیس بیمارستان امام حسین(ع) زنجان ادامه داد: ۹۰ درصد اسهال کودکان با منشاء ویروسی سه تا پنج روز ادامه دارد و در این مدت امکان کاهش مایعات بدن کودک جود دارد و استفاده از سرم خوراکی راهکار خوبی بشمار می رود.
وی بیان کرد: لعاب برنج که نقش سازنده ای در کننرل پرزهای روده دارد و مورد تایید مراجع بین المللی بوده و از طرفی مصرف ماست، کته ماست و موز نیز می تواند در کاهش اسهال آنها اثرگذاری بهتری داشته باشد.
مرتضوی افزود: موضوع مهم این است که بر خلاق تصورات خوراندن مایعات شیرین، چای شیرین و حتی نوشابه به کودک مبتلا می تواند روند بیماری انان را تشدید کند و از آن باید اجتناب کرد.
وی خاطر نشان کرد: پس از انجام موارد یاد شده توصیه می شود برای انجام خدمات درمانی لازم بیمار به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کند.
۷۳۲۰/۸۰۶۸
خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار : اسماعیل جهانبخش

انتهای پیام /*


جدید ترین اخبار حوزه سلامت را در ایران استایل دنبال کنید

مطالب داغ

share share share share share
برچسب ها:
دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.