سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 145035 |
۲۴ / ۰۹ / ۱۳۹۵ | |

علت آتش گرفتن گوشی های سامسونگ Galaxy note 7

یه گزارش ایران استایل شرکت کره ای سامسونگ در هنگام طراحی نت ۷ بسیار سلطه جویانه عمل کرد.بخصوص وقتی که این شرکت در هنگام نصب باتری این دستگاه بود. شرکت الکترونیکی کره ی جنوبی مجبور شد تا تولید نت ۷ را متوقف کند بعد از اینکه خبرهایی درباره ی آتش گرفتن و انفجار این گوشی […]

مجله اینترنتی ایران استایل

یه گزارش ایران استایل شرکت کره ای سامسونگ در هنگام طراحی نت ۷ بسیار سلطه جویانه عمل کرد.بخصوص وقتی که این شرکت در هنگام نصب باتری این دستگاه بود.

شرکت الکترونیکی کره ی جنوبی مجبور شد تا تولید نت ۷ را متوقف کند بعد از اینکه خبرهایی درباره ی آتش گرفتن و انفجار این گوشی ها به گوش رسید سامسونگ همچنان در پی یافتن دلیلی برای این مشکل است.اما یک دلیل مهندسی دلیل این مشکل را شکست نصب قطعات فیزیکی دانست.

باتری در نت ۷ از یک لایه ی مثبت لیتیوم کوبالت اکسید و یک لایه ی منفی گرافیت و یک لایه ی دیگر این این دو لایه را از هم جدا میکند تشکیل شده است.لایه ی میانی به انرژی اجازه میدهد تا میان لایه ی مثبت و منفی جریان پیدا کند .اما اگر آن دو لایه با هم تماس پیدا کنند باعث میشود که باتری داغ شود و به انفجار منجر شود .به علاوه اضافه کردن فشار به باتری مانند نشستن بر روی گوشی میتواند دلیلی برای نزدیک شدن این دو لایه به همدیگر باشد و با هم تماس پیدا کنند .

آزمایش باتری ها مدت زیادی طول میکشند (نزدیک به یک سال ) و هزاران باتری باید آزمایش شوند .این شرکت ممکن است در حین ساخت این گوشی ها از آزمایش برخی از این گوشی ها سربازده است و یا آنها را به  سختی بقیه ی گوشی ها تست نکرده است.

سامسونگ میتوانست با گذاشتن باتری ای کوچک تر این مشکل را حل کند اما با انجام این کار در رقابت با اپل عقب میفتاد .

 

ترجمه

www.iranstyle.ir

share share share share share
برچسب ها:
دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.