سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 145457 |
۲۸ / ۰۹ / ۱۳۹۵ | |

سیگار کشیدن و دیابت ترکیبی بسیار کشنده

  سیگار کشیدن به تنهایی بسیار بسیار برای سلامتی ضرر دارد حال اگر دیابت را به آن اضافه کنیم خطر مرگ زودرس جانمان را تهدید میکند. به گزارش ایران استایل افرادی که زیاد سیگار میکشند و مبتلا به دیابت هم هستند در خطر ۲ برابر مرگ زودرس هستند نسبت به افرادی که دیابت ندارند.در یک […]

مجله اینترنتی ایران استایل

 

سیگار کشیدن به تنهایی بسیار بسیار برای سلامتی ضرر دارد حال اگر دیابت را به آن اضافه کنیم خطر مرگ زودرس جانمان را تهدید میکند.

به گزارش ایران استایل افرادی که زیاد سیگار میکشند و مبتلا به دیابت هم هستند در خطر ۲ برابر مرگ زودرس هستند نسبت به افرادی که دیابت ندارند.در یک سری ازمایشاتی که بر روی افراد انجام شد ۱۳ % افرادی که دیابت داشتند و سیگار هم میکشیدند در طول ۷ سال آزمایش جان خود را از دست دادند که نسبت به افرادی که دیابت نداشتند این میزان ۱۰ % بیشتر است.

زنان با بیماری دیابت همچنین بیشتر از اقایان در خطر هستند به خصوص وقتی که بحث سر سرطان ریه باشد.زنان در آزمایشی نشان دادند که ۸۰ درصد آنهایی که دیابت داشتند و سیگار هم میکشیدند از بیماری سرطان ریه رنج میبردند.

کنترل کردن دیابت میان سیگاری ها بسیار مهم است چه سرطان ریه داشته باشند چه نداشته باشند زیرا که دیابت خود به تنهایی دلیلی مستقل برای تمام شدن عمر است.در حین آزمایشی ۵۰۰۰ نفر که سیگاری بودند و ۱۰ % آنها دیابتی بودند شرکت کردند .داده ها نشان داد که شرکت کنندگان با بیماری دیابت سن زیادی داشتند و وزنشان نیز بالا بود و سیگار هم میکشیدند .که این میزان از شرکت کنندگان بدون دیابت خیلی بیشتر بود.

علاوه بر آن طی این آزمایش بیش از ۱۰۰۰ نفر از سرطان ریه جان دادند و بیش از ۸۰۰ نفر هم از دیگر سرطان ها جان خود را از دست دادند.همچنین باید اضافه کنیم که سیگار باعث میشود که بیماری های جانبی عروقی بدتر شود و باعث ناتوانایی در عملکرد شش ها میشود و این ناتوانایی بسیار طولانی میشود که همرا با سرطان آن ادامه دارد.

 

 

ترجمه

www.iranstyle.ir

دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.