یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶
 • #
 • #
۹ دیدگاه | کد خبر: 41746 |
۱۳ / ۰۴ / ۱۳۹۲ | |

دوست جنس مخالف نداری ؟ مگه میشه ؟!

  وقتی دوران مدرسه به پایان می رسد و پا به دانشگاه می گذاری ،قند توی دلت آب می شود که دیگر مجبور نیستی سر ساعت ۸ ،در مدرسه حاضر شوی و سر ساعت ۳ برگردی خانه و اگر یک ربع دیرتر برسی ،مادرت با هزار سال و جواب ، آخر بفهمد که سر راه […]

مجله اینترنتی ایران استایل

دوست جنس مخالف نداری ؟ مگه میشه ؟!

 

وقتی دوران مدرسه به پایان می رسد و پا به دانشگاه می گذاری ،قند توی دلت آب می شود که دیگر مجبور نیستی سر ساعت ۸ ،در مدرسه حاضر شوی و سر ساعت ۳ برگردی خانه و اگر یک ربع دیرتر برسی ،مادرت با هزار سال و جواب ، آخر بفهمد که سر راه در پارک محل با دوستانت یک بستنی خورده ای!

خلاصه روزهای زیر ذره بین بودنت تمام شده و حالا به عنوان یک جوان ، دانشجو هستی ، سربازی می روی و یا کاری را انتخاب کرده ای. جز دوران سربازی در بقیه ی موقعیت های جدیدت ، یک فرق عمده وجود دارد که از خدا پنهان نیست از بنده ی خدا هم پنهان نباشد ، این تفاوت را بسیار دوست داری!

تو دیگر تا چشم کار می کند ، همجنسانت را نمی بینی ؛ حتی اگر در دانشگاهی باشی که کلاس هایش را تفکیک جنسیت کرده اند ، از سلف دانشگاه تا کتابخانه و حیاط که می توانی آزادانه تر در آن قدم بگذاری ، تو را در موقعیت ارتباط با جنس مخالف قرار می دهد.

فرض ما بر این است که تا امروز فقط حواست به درس و کتاب بوده و از امروز به بعد هم حواست پیش درس هایت خواهد بود اما بخش کوچکی از آن ، گاهی به سمت قطب منفی جنس مخالف کشیده می شود.

البته اینکه در عنفوان جوانی هستی و دوپینگ نکرده ، انرژی ات دنیا را تکان می دهد ، قابل انکار نیست . غریزه ای هم که چند وقتی است ،پررنگ تر شده را هم نمی توان منکر شد اما با تمام این شرایط، چیزی که باید شش دانگ حواست را به آن بدهی ، مهار نیازی است که اگر غافل شوی ،ضربه فنی ات خواهد کرد.

هرکاری در این دنیا قواعد خودش را دارد . باید نحوه ی انجامش را آموخت و بی گدار به آب نزد .تا قبل از این ، کنترل محسوس و نامحسوس والدین به تو کمک می کرد تا راحت تر رفتار کنی. هرچند در خیلی از موارد دلت آن جای دیگر بود و خودت جای دیگر اما نتیجه ی آن ، رفتارهای داخل چهارچوبی بود که داشتی .

همین اول بگویم که این کشش به جنس مخالف ، طبیعی است و غدد درون ریز بدنت بیکار ننشسته و کار خودشان را خواهند کرد.وقتی  صفات ثانویه جنسی پیدا می کنی و به عنوان یک زن یا مرد ، تغییراتی در بدنت رخ می دهد ، یعنی دیر یا زود  جنس مخالف برایت معنایی دیگر پیدا خواهد کرد.

به دوستان و همکلاسی هایی که می گویند : مگه می شه دوست دختر و دوست پسر نداشته باشی؟ بگو : من در این موضوع بی استعدادم .بگذار دلشان خنک شود

از طرفی زمینه هم برای اقدام بلامانع در جهت رسیدن به آن مطلوب ِ مهجور ، آماده است. حال چه کنی تا گرفتار نشوی؟

در قدم اول بی خیال دوستانی شو که می گویند این روزها هر کسی کسی دارد و یار نو رسی دارد . این روابط نه تفریح است و نه سرگرمی ، صحبت عاطفه و احساس دونفر است و درگیر شدن های روحی که می تواند آسیب جدی برساند. صحبت از ارزش وجودی دختر و پسری است که قرار است خود را تا پیدا کردن نیمه ی گمشده شان پاک نگه دارند.

به دوستان و همکلاسی هایی که می گویند : مگه می شه دوست دختر و دوست پسر نداشته باشی؟ بگو : من در این موضوع بی استعدادم .بگذار دلشان خنک شود .

زیاد طول نمی کشد که ورق رابطه ی احساسی و هیجانی شان بر می گردد و تبدیل به آه های شبانه و بی تابی های روزانه می شود.مخالفت های خانواده ، بی وفایی یکی از طرفین ، افت تحصیلی ، چند شکست پی در پی ، بی اعتمادی به جنس مخالف ، مشکل در انتخاب همسر،تنوع طلبی و … .

اینها بخشی از مشکلاتی است که دوستانت به تو نخواهند گفت. البته می دانم اگر بخواهی برای هر کدام، توجیهی خواهی داشت اما کمی صبر کن و مقاله که به پایان رسید ، نظرت را برای ما بنویس.

پیشنهاد ما این است که همه ی حرفهای قدیمی ها اشتباه نبوده و یکی از حرف های درستشان تشبیه دختر و پسر به آتش و پنبه است. حتی اگر همکلاسی  ِ جنس مخالف داری و یا در محل کار ، زیر یک سقف و در یک اطاق با جنس مخالفی کار می کنی ، به محدوده ی خطر نزدیک هم نشو. این موضوع مثل اعتیاد است. پیشگیری بهتر از درمان جواب خواهد داد.

کنترل چشم ها و دلت را به دست بگیر.  دیگر بزرگ شده ای و اولین نشانه ی مرد شدن ، پشت لب سبز شدن نیست ! اولین نشانه ی زن شدن هم چیزهایی نیست که فکر می کنی. بلکه اولین نشانه ی یک بزرگ سال ،قدرت کنترل هیجانات و غرایزش می باشد .

خودت را به هرچه بادا باد نسپار ، در برابر وسوسه ها مقاوم عمل کن. مثل یک ساختمان ضد زلزله، چو بید بر سر ایمان خویش نلرز.فرمول آن راحت است ؛ دل به دست ِ کمان ابرویی کافر کیش نده تا با آرامش زندگی کنی.

البته داشتن رویاهای عاشقانه ، جزیی از روحیات یک جوان است اما باور کن ازدواج با این فانتزی ها فرق می کند و باید برای انتخابی صحیح ، بجای عاشق شدن در یک نگاه و در یک کلاس ، طبق معیارهای واقع بینانه عمل کنی.

 

نقش ایمان واقعی را جدی بگیر. کسی که خدا را در تمام لحظات زندگی اش می بیند ، باور می کند مانیتورینگ قلبی ،حرفی، چشمی، پیامکی، اینترنتی و….. می شود. در این شرایط دوری از گناه آسان تر است.

بجای ناله های عاشقانه بهتر است  خودت را آماده کنی  تا زودتر برای ازدواج آستین ها را بالا بزنی. درس، سربازی، پیدا کردن ِ کار مناسب و … .

خیلی کارها هست که باید انجام دهی  پس وقتت را به روابط بی سرانجام با کسی که نمی دانی چقدر در زندگی ات جدی می شود یا نمی شود ، صرف نکن.

صبر کن تا گوهر شناس قابلی پیدا شود و آنوقت تحت نظارت خانواده ها و پس از مشورت با افرادی که دوتا پیراهن بیشتر پاره کرده اند ، برای ازدواج پا پیش بگذار و اگر لازم شد چند باری رفت و آمد و گفتگو کن .درست است که احتمال دارد با افراد زیادی برای ازدواج حرف بزنی و به نتیجه نرسی اما این حرف زدن ها کجا و آن کافی شاپ نشینی ها کجا !!! میان ماه من تا ماه گردون، تفاوت از زمین تا آسمان است.

جنس مخالف ،لولو نیست اما اگر ندانی با آن چگونه برخورد کنی بدتر از برق ۲۲۰ ولت عمل می کند.

منبع : تبیان . بروزترینها

دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

ارسال نظر
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 1. الهام
  ۱۳ تیر ۱۳۹۲

  کاملا موافقم من دانشجو هستم وچیزی به اتمام تحصیلاتم نمانده و تا به حال با پسری دوستی نکرده ام نه به این خاطر که پشت کوهی بوده ام و یا پیشنهاد دوستی نداشته ام به خاطر اعتقاداتی بوده که از بچگی به ما آموخته اند و به خاطر خدا من حزب اللهی دو آتیشه و حتی چادری هم نیستم به قول حضرت علی وای به روزی که گناه در جامعه ای عادی شود متاسفانه اکنون این گناه عادی شده و بیشتر جوانان آن را حتی ذره ای بد و قبیح نمی دانند خدا به دادمان برسد.

  • احمد
   ۱۸ تیر ۱۳۹۲

   همه ش حقیقته! بچه ها هیچوقت سراغ اینجور کارا نرید که پشیمون میشید! باور کنید.من خودم الان واقعا پشیمونم از رابطه ایی که جز مشکل روحی روانی کار دیگه ای برام نکرد!دو سال از سه سال دانشگاهمو درگیر رابطه بودم و به درسم هم کلی لطمه خورد.مواظب خودتون باشین که شیطون گولتون نزنه! اگه تنها شدین بهترین کسی که میتونه تنهایی هاتونو پرکنه خداست. من آدم نسبتا مذهبی هستم ولی شیطون فریبم داد و به همچین روابطی تن دادم.و واقعا هم پشیمونم و توبه کردم.

 2. رضا جووون
  ۱۵ تیر ۱۳۹۲

  راس میگی به خدا….البته ازدواج که برای من هنوز زوده آخه تازه سوم دبیرستان رو تموم کردم و لی دنبال دوست دختر بازی و دوست پسر بازی و این حرفا نرفتم تاحالا.و هیچوقت هم نمیرم چون می دونم غیر از بدبختی هیچی به دنبال نداره….
  راستی به خاطر نوشتن این مقاله ازتون ممنونم….نظر خیلیا رو ممکنه عوض کنه….!

 3. ali
  ۱۶ تیر ۱۳۹۲

  هر کی می گه صرفا جهت دوستی با جنس مخالف دوست میشه مطمئنا دروغ می گه.یعنی شاید هم واقعا اولش بدون این چیزا باشه ولی بعد از این که روشون تو روی هم وا میشه هر دوتایی به این قضیه تن می دن.آخه ما آدما علاوه بر کودک درون یه خر درونم هم داریم که با یه سری حرفا سعی می کنیم خودمون قانع کنیم در صورتیکه عین روز واسمون روشنه که آخر قضیه چیه امکان نداره کسی با کسی دوست بشه بعد یه مدت به سکس فکر نکنه.
  همیشه اوایل دانشگاه یه جوی داره که همه دلشون می خواد جلب توجه کنن اینو از خوشمزگی های سر کلاس خیلی از بچه ها میشه براحتی فهمید حالا شما فرض کنید که این آدما با این شرایط و این طرز فکر یه دوست جنس مخالف پیدا کنن واقعا فکر می کنید که به سکس فکر نمی کنن؟
  گیریم هم که اینا امام معصوم و فارغ از این فکرا.روابط عاطفی ایجاد شده ای که شدیدا بالقوه هستن و با کوچکترین تحریکی وابسته میسن چی؟
  بالا یه جمله خیلی قشنگ نوشته:
  ” این روابط نه تفریح است و نه سرگرمی ، صحبت عاطفه و احساس دونفر است و درگیر شدن های روحی که می تواند آسیب جدی برساند.”
  واقعا که اصل قضیه همینه و حتی در صورت داشتن روابط سالم قطعا تاثیرات عاطفی شدیدی رو ما خواهد گذاشت.
  اینایی که گفتم رو نه از جایی دارم نقل قول می کنم و نه می خوام از خودم حرفای روانشناسانه بزنم اینا همش تجربیات شخصی منه وصرفا جهت نشون دادن مسیر طی شده ای که خیلی ها دیوانه وار دنبالشن.من الان دانشجوی ترم آخر اارشدم و بخاطر یه دوستی که صرفا از روی کنجکاوی اوایل دانشگاه تو مقطع کاردانی برام افتاد هنوز در گیر اثرات روحی ناشی از اونم.
  عاقل و آگاه باشید.

 4. lili
  ۱۶ تیر ۱۳۹۲

  به خدا همینطوره من تاحالا دوست پسر نداشتم هم ارزش خودمو حفظ کردم هم به دیگران احترام گذاشتم

 5. سارا
  ۱۶ تیر ۱۳۹۲

  سلام. ممنون از مطلبی که تو سایت قرار دادین.
  من ترم پیش دوره لیسانس رو تموم کردم. شهر دیگه ای، دور از خانواده. تو خوابگاه. اون افرادی که تجربه خوابگاه رو دارن، می دونن که توی خوابگاه و شهر دیگه دانشجو می تونه هر کاری انجام بده، بدون اینکه کسی متوجه بشه. راه بازه …. این چند سال، هم اتاقی های زیادی داشتم که دوست پسر داشتن. خیلی برام جالب، در عین حال عذاب آور و ناراحت کننده بود. یکی پس از دیگری مثلا شکست عشقی می خورد. با این که طرف مقابل بهشون خیانت می کرد، اما هر کاری از دستشون بر می اومد، انجام می دادن تا جدا نشن! حتی خودشون رو تحقیر می کردن!!!!!!!
  با چندتاشون که صحبت کردم مشکل خانوادگی داشتن. خود من هیچ وقت دنبال این مسائل نرفتم. این نتیجه تربیت صحیح خانواده من بود. به خاطر فضای صمیمانه ای که تو خانواده ام وجود داشت. متاسفانه وقتی دختر و پسر وارد دانشگاه میشن فکر می کنن دیگه باید تحولی نسبت به دوره دبیرستان ایجاد کنند و اولین اقدامشون هم دوستی با جنس مخالف در صورتی که فقط محل تحصیل عوض شده ولی هدف همون درس خوندن و یادگیری تخصصی است. نه چیز دیگه ای! امیدوارم همه افرادی که به هر طریقی توی این مسیر قرار گرفتن، به راه راست هدایت بشن. و بدونن آخر این راه، جز افسردگی، تحقیر و بقیه مسائل تخریب روحی، چیزی براشون به ارمغان نمیاره……

 6. سیاوش
  ۱۶ تیر ۱۳۹۲

  منظورم طرز حرف زدن بود 😉

 7. سعید
  ۱۷ تیر ۱۳۹۲

  ممنون از مطلب مفیدتون من داوطلب کنکور هستم به نظر من آدم اگر کسی رو برای آینده ی خودش در نظر داشته باشه تودام این کارها نمی افته

 8. melody
  ۲۱ تیر ۱۳۹۲

  منم با نظر اقا سعید موافقم درسته من از همه ی اونایی که نظر دادن کوچیکم (دوم دبیرستان) ولی اینو می دونم اگه تو زندگی هدفی داشته باشی واز ته قلب اون رو بخوای حتی اگه هفت اسمون و زمین جلوت وایستندتو بدون توجه به اونا به سمت هدفت حرکت میکنی وهرچی از دست میاد انجام می دی که به ان برسی من که اینطوری هستم چون با وجود این که مادرم منو ول کرده ولی چون من هدف داشتم و مادر وبابام قول دادم که فکرم رو جز به درس هیچ چی ندم الا ن معدلم ۱۹/۹۸ اس پس بدون توجه به همه چی پیش به سوی تلاش