سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 145603 |
۳۰ / ۰۹ / ۱۳۹۵ | |

دلایلی برای اینکه چرا مداوم احساس سرما میکنید؟

به گزارش ایران استایل احساس سرما در مواقع به جا و سرد مورد قبول است اما اگر مداوم احساس سرما میکنید دستانتان سرد است و یا میلرزید زمانی که بقیه ی افراد حس میکنند که هوا کاملا متعادل است آن زمان است که باید نگران شوید. برای خانم ها کاملا منطقی است که احساس سرما […]

مجله اینترنتی ایران استایل

به گزارش ایران استایل احساس سرما در مواقع به جا و سرد مورد قبول است اما اگر مداوم احساس سرما میکنید دستانتان سرد است و یا میلرزید زمانی که بقیه ی افراد حس میکنند که هوا کاملا متعادل است آن زمان است که باید نگران شوید.

برای خانم ها کاملا منطقی است که احساس سرما کنند آن به خاطر فیزیولوژی بدنشان و قابلیت شرایط آن است .موارد زیر میتوانند علل دیگه ای بر این باشند که شما مداوم احساس سرما میکنید.

شما خیلی لاغر هستید

وزن کم بدن به عنوان شاخص بدنی حدودا ۱۸.۵ یا کمتر از آن محسوب میشود که موجب سردی شما میشود.اول به خاطر اینکه وقتی وزنتان کم است مقدار چربی مناسبی که باید داشته باشید را ندارید که بدنتان را از هوای سرد محافظت کند.مورد دیگر آن است که اگر بخواهید این شاخص بدنی را نگه دارید باید کم غذا بخورید و در این حالت متابلیزمتان کاهش میابد یا متوقف میشود بنابراین بدنتان میزان گرمای کافی را تولید نمیکند.میتوانید از غذاهای سالم و پروتیین دار استفاده کنید تا هم چاق نشوید هم گرم شوید.

مشکل تیرویید دارید

یکی دیگر از دلایل مداوم سرد بودن کم کاری تیرویید است به این معنی که غده ی تیرویید شما به اندازه ی کافی هرمون تیرویید تولید نمیکند بنابراین متابلیزمتان کاهش میابد که بدنتان نمیتواند گرمای لازمه را تولید کند نشانه های دیگر این مشکل ریختن موها و خشک شدن پوست و خستگی میباشد.

آهن بدنتان کم است

پایین بودن سطح آهن بدنتان یکی از رایج ترین دلایل سرد بودن بدن است .آهن ماده ی معدنی کلیدی ای است برای سلول های قرمز خون تا اکسیژن را در بدنتان حرکت دهند و گرما و دیگر مواد مغذی به بدنتان بیاورند همچنین کمبود آهن باعث کم کاری تیرویید هم میشود

 

ترجمه

www.iranstyle.ir

دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.