یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 63414 |
۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۲ | |

بررسی بیماریها و خطرات ناشی از محصولات آرایشی

 محصولات زیبایی   کرم های پوست خطرناک است. تحقیقات اخیر FDA نشان داد که بسیاری از کرم های پوست دارای جیوه و دیگر فلزات سنگین هستند که برای سلامتی بسیار مضرند علایم جیوه سمی را شامل لرزش، تحریک پذیری، تغییر در بینایی، مشکلات حافظه و یا شنوایی استمواد شیمیایی، فلزات سنگین، باکتری ها و برخی […]

مجله اینترنتی ایران استایل
آیا میدانستید محصولات زیبایی برای سلامتی خطرناک است؟

آیا میدانستید محصولات زیبایی برای سلامتی خطرناک است؟

 محصولات زیبایی

 

کرم های پوست خطرناک است. تحقیقات اخیر FDA نشان داد که بسیاری از کرم های پوست دارای جیوه و دیگر فلزات سنگین هستند که برای سلامتی بسیار مضرند علایم جیوه سمی را شامل لرزش، تحریک پذیری، تغییر در بینایی، مشکلات حافظه و یا شنوایی استمواد شیمیایی، فلزات سنگین، باکتری ها و برخی دیگر از عناصر مضر، در محصولات آرایشی، کرم های پوست و مواد حالت دهنده ی مو وجود دارند که سلامت مصرف کنندگان را تهدید می کنند.

در اینجا آخرین و خطرناکترین محصولات آرایشی را معرفی می کنیم و اینکه چگونه از خود مراقبت و محافظت کنید بدون اینکه زیبایی خود را به خطر بیاندازید!

۱- جیوه در کرم های پوستی

این موضوع، شاید یکی ازعنوان های اصلی مطالب پیش ما بوده است. سازمان تحقیقاتی FDA به این نتیجه رسیده است که بخش عظیمی از کرمهای پوستی وارداتی به آمریکا حاوی جیوه و مواد سمی و فلزات سنگین می باشند. ریسک این محصولات خیلی جدی می باشد و در واقع مردم با مسمومیت جیوه ای ناشی از این محصولات به بیماریهای خطرناکی مبتلا می شوند.

لیست محصولات خطرناک پوستی واقعاً طولانی است ولی مطمئناً می توان با کسب آگاهی در مورد این محصولات، خود را از آسیب آن ها مصون کنیم. شما در هنگام خرید محصولات آرایشی و بهداشتی، حتی از بهترین برندها و معروف ترین کشورهای تولیدکننده مثل فرانسه، آمریکا، ایتالیا و غیره با خطر مسمومیت جیوه ای مواجه هستید مگر اینکه در مورد محتوای آن ها و ادعاهایشان اطلاعات کافی داشته باشید.
دقت کنید که امکان دارد عناصر جیوه دار به عنوان mercurous chloride (کلر جیوه دار)، calomel، mercurie، mercurid نوشته شده باشند.
در واقع به طور کلی سعی کنید در مواردی که بر روی بسته بندی محصولات، اطلاعات کاملی در رابطه با مواد تشکیل دهنده آن ها وجود نداشت، آن ها را نخرید و استفاده نکنید.

عوارض ماده ای مثل جیوه ،مسمومیت، اختلال در حافظه، زود رنجی، مشکل شنوایی و از همه مهم تر ابتلا به بیماری های بسیار خطرناک همچون انواع سرطان می باشد.

تحقیقات FDA بر روی محصولات آرایشی و بهداشتی بازار آمریکا و چند مورد از معروف ترین برندها که در قسمت های بعدی این مقاله به نامشان هم اشاره خواهد شد، تنها در هفت ایالت آمریکا صورت گرفته که در همین چند ایالت، موارد متعددی از مسمومیت ناشی از جیوه گزارش شده است.

مطالب داغ

دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

ارسال نظر
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>