سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 145369 |
۲۸ / ۰۹ / ۱۳۹۵ | |

افراد نمک بیشتری میخورند به خاطر زبان هایشان

واقعیتی عجیب : افزایش بسیار زیاد نمک خطر فشار خون و سکته ی قلبی و مغذی را افزایش میدهد اما بعضی ها ممکن است بیشتر نمک بخورند و آن هم به خاطر ژنتیک زبانشان است. به گزارش ایران استایل بعضی افراد نمک زیاد میخورند و آن هم به خاطر این است که زبانشان تلخ است.آزمایشات […]

مجله اینترنتی ایران استایل

واقعیتی عجیب : افزایش بسیار زیاد نمک خطر فشار خون و سکته ی قلبی و مغذی را افزایش میدهد اما بعضی ها ممکن است بیشتر نمک بخورند و آن هم به خاطر ژنتیک زبانشان است.

به گزارش ایران استایل بعضی افراد نمک زیاد میخورند و آن هم به خاطر این است که زبانشان تلخ است.آزمایشات نشان داده است که افرادی که  انواع ژن خاص دارند بیشتر مزه ی تلخی را در غذاهایشان حس میکنند و این منجر به خوردن نمک بیشتر مشود.

همینطور تحقیقاتی مبنی بر اینکه افرادی که حس تلخی زیادی میکنند ممکن است میزان زیادی حس شوری کنند  و از آن لذت ببرند که این باعث میشود که میزان سدیم دریافتیشان افزایش یابد .بهانه ای دیگر برای این افراد ممکن است این باشد که آنها از شوری استفاده میکنند تا تلخی زبانشان گرفته شود.

سدیم بیشتر در غذاهای پروسس شده و بسته بندی شده یا غذاهای فست فود رستوران ها وجود دارد که خوردن میزان زیاد آن باعث به وجو آمدن بیماری های قلب سکته و فشار خون بالا میشود.اما با انتخاب های درست در وعده های غذایی و بالا بردن سطح آموزشی افراد میتوانند سالم تر باشند.

فاکتور های ژنتیکی که بر روی مزه اثر میگذارد لزوما برای افراد مشخص نیستند اما این فاکتور ها میتوانند بر روی سلامت قلب تاثیر بگذارند و آن هم بستگی به انتخاب های غذایی دارد.

برای اینکه میزان نمک دریافتیان کم باشد باید بیشتر غذای تازه بخورید و همینطور باید در پختن غذاها از ریختن نمک زیاد خودداری کنید و از خوراکی های کم نمک تغذیه کنید .

ترجمه

www.iranstyle.ir

دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

نظرات بسته است.