سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
  • #
  • #
بدون دیدگاه | کد خبر: 19607 |
۲۵ / ۰۱ / ۱۳۹۱ | |

از دکمه Reset و یا کلید Power کیس استفاده نکنید

یک کارشناس نرم‌افزار هشدار داد: حتی‌الامکان از دکمه Reset و یا کلید Power برروی کیس رایانه برای خاموش کردن و یا راه‌اندازی مجدد سیستم استفاده نشود.…     نوید نیکخواه‌بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: معمولاً اغلب خریداران رایانه در همان هفته اول خرید، مجبور می‌شوند برای تعمیر و یا رفع عیب آن مجدداً به فروشنده مراجعه کنند […]

مجله اینترنتی ایران استایل
یک کارشناس نرم‌افزار هشدار داد: حتی‌الامکان از دکمه Reset و یا کلید Power برروی کیس رایانه برای خاموش کردن و یا راه‌اندازی مجدد سیستم استفاده نشود.
 
 

نوید نیکخواه‌بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: معمولاً اغلب خریداران رایانه در همان هفته اول خرید، مجبور می‌شوند برای تعمیر و یا رفع عیب آن مجدداً به فروشنده مراجعه کنند و باید گفت که نکاتی وجود دارد که می‌تواند برای رفع این مشکلات مؤثر باشد.
وی، تصریح کرد: وقتی رایانه کاربر روشن است، هرگز نباید برق آن را قطع کند، چرا که ممکن است موجب آسیب دیدن قطعات سیستم و یا ایجاد خرابی در سیستم عامل (ویندوز) شود و هم‌چنین کاربر باید همواره از نصب بودن برنامه ضدویروس مطمئن باشد و سعی کند حداقل هر هفته آنتی‌ویروس خود را به‌روز کند.
  • نیکخواه‌بهرامی، تأکید کرد: از قرار دادن بلندگوهای رایانه در کنار مانیتور خودداری شود، چرا که خاصیت مغناطیسی بلندگوها ممکن است در عملکرد مانیتور اختلال ایجاد کند و نکته حائز اهمیت دیگر این است که از پاک کردن فایل‌هایی که کاربر آگاهی کامل از محتوا و هدف آن ندارد، خودداری کند؛ درایوهای C و D در اغلب رایانه‌ها حاوی برنامه‌های اصلی سیستم‌اند و پاک کردن پوشه یا فایل‌های ناشناس از آن‌ها، ممکن است موجب آسیب به ویندوز شود.
  • این کارشناس حوزه نرم‌افزار در ادامه بر لزوم نصب نکردن برنامه‌هایی که کاربر کاربردشان را نمی‌داند تاکید کرد و افزود: نصب بی‌مورد برنامه‌ها موجب کند شدن سرعت سیستم و حتی ممکن است موجب خرابی ویندوز شود.
  • نیکخواه‌بهرامی گفت: در صورتی که نرم‌افزار ضدویروس از نصب برنامه‌ای جلوگیری کرد، کاربر نباید سعی کند با بستن ضدویروس برنامه را نصب کند و بدیهی است که ممکن است در این گونه موارد برنامه مورد نظر ویروسی باشد. لازم به ذکر است، درصورتی که ولتاژ برق ضعیف است و یا نوسان دارد، کاربر باید حتماً از یک محافظ رایانه مناسب استفاده کند، چراکه نوسانات ولتاژ برق بیش‌ترین صدمه را به سیستم‌های الکترونیکی وارد می‌کنند.
  • وی، خنک نگه داشتن درجه حرارت محیطی را که رایانه در آن قرار دارد و نیز حذف بازی‌ها و برنامه‌های دیگر که کاربر عموماً با آن کار نمی‌کند را نیز از عوامل تأثیرگذار در بهبود وضعیت رایانه دانست و افزود: برای حذف یک برنامه و یا بازی، کاربر باید از طریق مسیر Control Panel و سپس Add/Remove Program اقدام کند و سپس برنامه‌ای را که می‌خواهد حذف کند را از لیست انتخاب کرده و دکمه Add/Remove را بزند و روند حذف را ادامه دهد تا برنامه حذف شود و هرگز فایل‌های برنامه را به‌طور دستی پاک نکند..

مطالب داغ

دانلود آهنگ جدید آرشیو »
دانلود اندروید آرشیو »
دانلود نرم افزار آرشیو »
دانلود والپیپر آرشیو »

ارسال نظر
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>